Na Saobraćajni fakultet Univerziteta u Beogradu krajem marta održan je prvi skup stručnog udruženja Centar za planiranje saobraćaja (CEPLAS). Ovaj događaj predstavlja važan korak ka jačanju i afirmaciji saobraćajne struke u Srbiji. Skup je okupio veliki broj stručnjaka iz oblasti saobraćaja i urbanog planiranja. Učesnici su dolazili iz javnog i privatnog sektora, kao i iz akademske zajednice. Time je obezbeđena razmena različitih iskustava i perspektiva. Glavni cilj okupljanja bio je uspostavljanje platforme za otvoren i konstruktivan dijalog. Fokus je bio na ključnim pitanjima koja utiču na razvoj saobraćajnog inženjerstva. Poseban akcenat…
